Zarabianie na blogu jest możliwe

Prowadzenie bloga to jedna z metod wyrażenia swoich myśli, przedstawienia umiejętności, pokazania innym własnych zainteresowań lub swojej wiedzy. Czy jednak blog może być czymś, co przyniesie dochody? Oczywiście. Na blogu można generować zyski. W jaki sposób?

Zarabianie na blogu to temat dość szeroki, nie ma bowiem jednego sposobu zarabiania. Blog to miejsce, w którym można zarabiać na kilka sposobów, wszystko oczywiście zależy od wielu czynników – tematyki bloga, liczby odwiedzających, czy strony graficznej bloga. Do najpopularniejszych metod zarabiania na blogu należą takie metody jak:

– zarabianie na reklamie kontekstowej

Reklama kontekstowa, czyli reklama dopasowana do treści wpisów, ale i do zainteresowań czytelnika, to doskonały sposób generowania dochodów z bloga. Odpowiednio dopasowana do treści, interesuje znaczną część odwiedzających. Każdy, kto kliknie w reklamę, generuje blogerowi zysk. Taki sposób zarabiania sprawdza się jednak tylko przy dużej ilości czytelników, nie bez znaczenia są również takie szczegóły jak odpowiednie umiejscowienie reklamy na blogu. Ten sposób zarabiania może przynosić bardzo interesujące dochody.

– programy partnerskie

Zarabianie na programach partnerskich, to swego rodzaju pośrednictwo w sprzedaży produktów lub usług. Partnerzy mogą na swoich stronach i blogach, zamieszczać reklamy prowadzące do stron firm prowadzących programy partnerskie. Klient, który wejdzie za pośrednictwem naszej reklamy na stronę partnera i dokona akcji – kupi produkt, zamówi usługę – wygeneruje zysk dla firmy, ale i dla partnera. Zostanie naliczona mu prowizja od sprzedaży. Co bardzo ważne – klient nie musi zdecydować się na zakup od razu. Prowizja od zakupu może być naliczona, nawet, jeśli klient wróci na stronę po kilku tygodniach. W przypadku niektórych programów partnerskich, zasadą jest prowizja wieczna. Klient, który za pośrednictwem partnera trafił na stronę, już zawsze będzie swoimi zakupami powodował, iż partner otrzyma stosowne prowizję. W przypadku niektórych programów partnerskich, można również pozyskiwać kolejnych partnerów do swojej grupy. Partner, który pozyska współpartnerów, również za ich obroty otrzyma prowizję.

Program partnerskie to świetny sposób generowania zysków na blogu. Doskonale sprawdzają się w przypadku blogów tematycznych, pod warunkiem, że program partnerski jest dopasowany do tematyki bloga.

– wpisy sponsorowane i reklamy.

Jeśli nasz blog cieszy się dużą popularnością, dobrym rozwiązaniem jest zarabianie dzięki reklamom i wpisom sponsorowanym,. Reklama na blogu staje się coraz bardziej popularna. Uznawana jest za efektywną, między innymi, dlatego, że dociera do osób, które czytają bloga, pozytywne kojarzą blogera, a wiec istnieje szansa, że pozytywnie skojarzą reklamę. Stawki za reklamę ustala sam bloger, w przypadku bloga o dobrej tematyce i dużej licznie czytelników, mogą być bardzo wysokie.

To tylko najpopularniejsze, spośród wielu metod zarabiania na blogu. Jeśli blogujemy, a nasz blog cieszy się popularnością, zacznijmy na nim zarabiać. Dobierając sposób zarabiania do bloga i działając w kierunku osiągnięcia zysków, z pewnością uda nam się ten cel zrealizować. Blog może być miejscem generującym niemałe dochody.

pawel
Latest posts by pawel (see all)

Autor

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.