Jak wybrać odpowiedni hosting dla swojego bloga?

Od czasu, kiedy internet masowo wszedł pod strzechy, praktycznie każdy młody człowiek chce mieć swojego bloga. Blog daje możliwości promowania własnej osoby, jest kanałem wymiany wiedzy i doświadczeń, sposobem spędzania wolnego czasu a także doskonałym pomysłem na biznes. Właściciele najlepszych blogów wiedzą, że aby stać się dobrym w tym, co się robi, trzeba współpracować z profesjonalistami.

Wybór odpowiedniego hostingu jest więc sprawą kluczową, jeżeli mamy zamiar prowadzić dobrego, profesjonalnego bloga. Oczywiście internetowy pamiętnik na blogspocie, czy darmowym WordPressie jest jak najbardziej ok, ale jeśli w grę wchodzi prowadzenie profesjonalnego, blogowego biznesu, koniecznością jest zainwestowanie w zewnętrzny hosting.

Często pada pytanie, czy najtańszy hosting na rynku dorównuje możliwościom tego, którego cena jest znacznie wyższa? Obiegowa opinia mogłaby głosić, że nie, ale stan faktyczny wygląda całkiem inaczej. Tani hosting nie musi być zły, ba, może być on nawet lepszy od tego, który proponują nam znane firmy hostingowe. Dlaczego tak jest?

Otóż znani dostawcy mają tak dużo klientów, że zazwyczaj przestają przejmować się indywidualnym podejściem do klienta, w ich mniemaniu i tak znajdą nabywców, więc po co się wysilać. Najtańszy hosting na rynku działać może wręcz odwrotnie, z uwagi na rozwijanie się firmy, dostawca może nam zaoferować niższą cenę i jednocześnie cały wachlarz dodatkowych możliwości, wsparcie techniczne i pomoc w kryzysowych sytuacjach. To bardzo dużo biorąc pod uwagę dzisiejsze realia.

Zanim więc podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie wszystkie oferty. Może się okazać, że potentat, który oferuje najtańszy hosting wcale takowym nie dysponuje, a konkurencja zaoferuje Ci usługę w znacznie lepszej jakości, po preferencyjnej cenie. Dokładne rozeznanie może okazać się strzałem w dziesiątkę i pozwolić nam na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, którą później z powodzeniem przeznaczyć można na promocję bloga i dotarcie do większej liczby czytelników.

pawel
Latest posts by pawel (see all)

Autor

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.